Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

I need help for these two Im3
Look at the image and imagine how the night sky really looks to you. How is this image different from the real night sky? Check one or more boxes that make sens
( I WILL GIVE BRAINLYLIST I NEED HELP ASPA) after doing a straight line, what is an APPOXIMMATE equation in a slope interecpt form (y=mx+b) of the line you drew
If the price of tutoring increases from $5 to $15, producer surplus increases, in numerals, by $_____.
Solve for m. 2= m/2 -7 M=
The Zhou adopted much of the ________culture
Which artery is best for manually checking your pulse?.
The data set represents a month-to-month progression of gasoline prices over the course of several months in an unspecified city. Use a graphing calculator to d
7. Which of the following is the best example of covetous behavior? a. Jorge cheered when Caleb won an award for the best science essay in the class. b. Ling g
is 3x-15=2(x-5)+x always true or never true