coolkid362
coolkid362
03-11-2021
Mathematics
contestada
help or my mom mom will beat me
Respuesta :
AlihaMadrid
AlihaMadrid
03-11-2021
Answer:
d. the unit rate is $30.00 per hour!!!!!!!!
Step-by-step explanation:
Answer Link
livia68
livia68
03-11-2021
the unit rate is $30.00 per hour.
the fraction is 240/8. divide 240 by 8 to get the unit rate.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 36+ )
Otras preguntas
a jar of natural peanut butter normally costs $4.00.Today it's on sale for 3.60. What is the percentage of this discount? a. 10%b. 111%c. 90%d. 4%
The correct form for writing binomial nomenclature is _____. Genus species Genus species genus Species genus Species
The "ins" and "outs" of school-age social relationships can be accommodated by having a _______ style of organization for your school-age program. A. team B. cl
A particular plant grows 2.5 inches per mouth. how many cetaimiters is the plant root growing per mounth? (i inch=2.54 centimiters 0.98 1.02 5.04 6.35
describe society and politics in the 13 english colonies during the mid-1700s
why did people settle in mesopotamia?
Which recursive formula can be used to generate the sequence shown, where f(1) = 9.6 and n > 1? 9.6, 4.8, 2.4, 1.2, 0.6, ..
what is the direct essential meaning of a term
3 3/5 divided by 2 1/4
True or False The equation 4x-3=12+2x has exactly one solution?