beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

is 7.0 greater than 7.03
with regard to age and social class who were the first settlers
Translate the word phrase into a math expression. 12 more than a number A. n + 12 B. 12n C. n ÷ 12 D. n – 12
how is estimation helpful when dividing multi-digit numbers.
Which are accurate descriptions of the English colonies in North America? Choose all answers that are correct. A. Unlike farmers in other colonies, Virginia pl
Lincoln’s goals for Reconstruction, as discussed in his second inaugural address, were to A.bring the country together but to punish the South. B.unite the c
Rename the number. 18 thousands=
what is correct sum of 1/10 and 8/100
Which words in the sentence are direct objects? Choose all answers that are correct. We took the first exit and then the back road. a. road b. took c. back d
Who fought at the Battle of Little Bighorn?