marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Do you think that the federal government has too little, too much, or just the right amount of power? Can you please use five sentences? Thank you
what is the root word of declassify
Calder's Construction Company has built a home in a new subdivision which was sold 6 months after it was built, for $48,500. This amount reflected a loss of 3%.
13+4x>25 i need help please
If you want to say someone just did something, which infinitive expression do you use? Question 8 options: a) acabar de d. ir a e. tener que
Which of the following is an EOC function? A. Coordinating plans and determining resource needs B. Collecting, analyzing, and sharing information C. Providin
(4x-3) /x-10 + (2x-8)/ x- 10
which object is created during the formation of a star? a nebula a protostar a supergiant a supernova
you are exercising on a hot day. Your body temperature goes upyou begin to sweat. this what cause your body to rise in your body temperature that signals to sta
Your family always has rice available at every meal, just as it has been for every generation. This is an example of food selection because of: