catvalentine007 catvalentine007
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 such cartons?
$15.99
$21.96
$24.56
$27.86

Respuesta :

fencingparry4
fencingparry4 fencingparry4
  • 04-01-2017
7.96/4=1.99
1.99*14= 27.86 Monies
Answer Link
RosePetals1 RosePetals1
  • 04-01-2017
The answer is $27.86. Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

what’s the purpose of carrack?
Read the paragraph. In the history of music, no composer has been more admired than Wolfgang Amadeus Mozart. Even as a child, people recognized him as a genius.
What are two reasons infants get baptised?
I'LL GIVE BRAINLIEST TO WHO ANSWERS FIRST Which of the following characteristics help determine where cattle trails develop? a. sufficient water c. adequate gra
Which sentence contains correct parallel structure? a. Jenny likes rafting, hang gliding, and riding horses. b. Jenny likes rafting, to hang glide, and to
why did many americans not trust the cia
Write the following ratio using two other notations. 7:5
What was the Treaty of Versailles? * Was the start of World War 1 that caused Germany to win Was the end of World War 1 and Germany had to pay reparations to ce
The difference of nine, and a number divided by four is 13.
Caitlin is designing a railing for a set of stairs. The railing will begin at a height of 36 inches and follow the slant of the stairs, which decreases 9 inches