sfazliddinov385
sfazliddinov385 sfazliddinov385
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

joslyn wants buy 4 packs of pens for $12.00 each and a pack of pencil for $6.00 how much money does she needs

Respuesta :

xxamari
xxamari xxamari
  • 05-01-2017
12*4=48 + 6 = 54 dollars

Well there's probably tax ;)
Answer Link

Otras preguntas

Simplify the expression and solve the equation. Show all calculations
Which of the following describes president Johnson’s war on property
Compare the 1945 bombing of Japan to a similar recent event. What were the consequences of both events? What lessons were learned from them?
Which of the following is the best definition of simile? figurative language using one concept to directly mean another figurative language comparing two differ
Choose all that apply. Algebraic terms are separated by ______. = - x ÷ +
99 points To survive the cold winter months, some plants go into a state of .
What causes a person to be sensitive to gluten and creates antibodies in the body? A. stress B. celiac disease C. poor eating habits D. inadequate nutrients
why did thomas jefferson prefer to have a society that had newspapers
What caused the huge change in population around the 1800s? Explain why this event caused a huge population increase.​
Describe how cloth was originally woven