jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

Plz help, 20 points for answering need urgently :D
. Find the number of doughnuts for the workers if there are typically 3 workers per 5 doughnuts, and 15 workers show up for the meeting. (You must multiply by a
Thinking about the definitions of Revolutionary discussed earlier, do you think the Magna Carta played a role in the thinking of our founding fathers? If so, ho
The emission of electrons from a metallic surface depends on the intensity of the incident radiation. Please select the best answer from the choices provided A.
Please help me with this math problem
Please help with all 3 questions.
86. Paco (estudiar) mucho para sus exámenes 87. Enrique Iglesias canciones en español. (cantar) cestudiar 88. Yo cuatro asignaturas optativas cursos este trimes
Help ASAP I need help on this one?!!!!
please help me find the measurements of each angle
is -12.2 a rational number