dantolentino9163 dantolentino9163
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 12 popsicles cost 4.44 how much does it cost per popsicles

Respuesta :

luminefoxie luminefoxie
  • 03-12-2021

Answer:

$0.37

Step-by-step explanation:

4.44/12=0.37

Answer Link
sairya156 sairya156
  • 03-12-2021
Answer
$0.37
All you have to do is divide
4.44 to 12 which equals ur answer.
Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

The best way to protect your family from carbon monoxide poisoning is to install a whole-house air ventilation system. True or False
Fluids at rest possess no flow energy. a)- True b)- False
4x^2 y+8xy'+y=x, y(1)= 9, y'(1)=25
answers to the concentration of medication question
what is the noun clause for this sentence? 1. Jimmy knows whose jacket that is.
Reword the sentences to make the thoughts clear. 1. Is Christy the man who owns the garage's daughter? 2. Mrs. James had lots of photographs to show her friends
Please Help..........................
An object of mass 5 kg and velocity 10 m/s has a linear momentum of:
A chef is going to use a mixture of two brands of Italian dressing. The first brand contains 7% vinegar, and the second brand contains 12% vinegar. The chef wan
A circle with a radius of 10 inches is placed inside a square with a side length of 20 inches. Find the probability that a dart thrown will land inside the circ