jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

If you have fifty-four pieces of candy that need to be split up evenly between you and your five friends, how much will each of you get?
How has the United States not upheld one of the twelve principles of democracy. Use a current event example​
what is dispersal and elevation ?​
To sell an additional kilogram of snig, how much does the price need to decrease?
In light of what you've learned about the history conflicts between American Indian nations and the U.S. government, what is your opinion of the creation of the
33 56 Find the unknown side length, x. Write your answer in simplest radical form. A 2047 B. 60 С. 5169 D. 65
All autotrophs produce valuable organic molecules. What makes these organic molecules so valuable to living organisms
What is 57 divided by 20
Demonstrate your knowledge of probability here. If you were to spin the spinner and roll the die below….. What is the P(green or 5)?
why and how do you do this I am having a hard time