jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

“Birmingham Sunday “ by richard firaña and “ballad of Birmingham “by dudley randall are both
Ava lives 2 5/8 miles from school. Bella lives 2 2/3 times as far from the school as Ava. How far does Bella live from the school? A. 5 5/10 miles, B.
Is amy is a shining star is a silimile or metaohor?
You have just graduated from college and accepted a position. The salary is $45,000 annually. You have decided to plan your future and see if you can afford a h
Which is more mountainous eastern or western south america?
15 POINTS! please help again
The structure of the compound or molecule helps predict the name of compound. Given the binary molecule HCl, which statement does not follow the IUPAC nomenclat
Versiculos dela biblia con la palabra santo
What historian's anonymously written "article x" warned of soviet expansionist tendencies and advised a "containment policy" to check soviet ambitions?
In this figure, the distance from A to B is 10 units. The distance from B to X is 10 units. What else is true? The distance from A to X is 10 unitsThe distance