maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

The ratio for 18 girls to 27 boys as a fraction is
The tone of an essay is primarily established A. through topic. B. through diction. C. through punctuation. D. through point of view.
how do you solve x=3y/ 3x-5y=12
I need to write a 3-4 page paper on motivation. Any ideas for how to get past the writers block?
can the mean be greater than the greatest value in a data set
There are 10 desks in a room if it is a composite number list all the ways the desks can be arranged if they are in even rows
A ___________ is the combination of several corporations that have combined their stock and allowed a board of trustees to operate as a giant enterprise. a. tr
The Treaty of Versailles was? A: a peace settlement that consisted of five separate treaties with the defeated nations. B: forced upon Austria and gave some of
a fair number cube labeld 1,2,3,4,5,6 is rolled a hundred times. about how many times could you expect to roll a three?
Which expression is NOT equal to 125? (1 point) 5 times the quotient 5 cubed over two-fifths, raised to the second power the quotient 5 cubed over 5 to the four