nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

How much total energy is dissipated in 10. seconds in a 4.0-ohm resistor with a current of 0.50 ampere? (1) 2.5 J (3) 10. J (2) 5.0 J (4) 20. J
A school is building a rectangular soccer field that has an area of 6000 square yards. The soccer field must be 40 yards longer than its width. Determine algebr
What is the prime factorization of 26
Which symbol represents an atom in the ground state with the most stable valence electron configuration? (1) B (3) Li (2) O (4) Ne
An animal shelter spends $2.35 per day to care for each cat and $5.50 per day to care for each dog. Pat noticed that the shelter spent $89.50 caring for cats an
During the Neolithic revolution productuion of a food surplus led directly to
what were the connections between the Holy Roman Empire and the church?
A news article is usually written as A. a descriptive text. B. a persuasive test. C. a narrative text. D. an expository text.
A blue-light photon has a wavelength of 4.80 × 10^−7 meter. What is the energy of the photon? (1) 1.86 × 10^22 J (3) 4.14 × 10^−19 J (2) 1.44 × 10^2 J (4) 3.18
Individuals with HIV/AIDS are viewed and treated the same as uninfected individuals in society. a. True b. False