ksksjfjdjskdkjejw ksksjfjdjskdkjejw
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

answer the question givin

answer the question givin class=

Respuesta :

Calpen Calpen
  • 04-02-2022

Answer:$3.50

Step-by-step explanation:find how much an individual lesson costs. 480/20=24 and 412.50/15=27.5 difference in price is equal to 3.5

Answer Link

Otras preguntas

It costs $2.50 to rent bowling shoes. Each game costs $2.25. You have $9.25. Write and solve an equation to find out how many games you can bowl.
Mrs. Bowlin organized the glue sticks into 7 bins. How many glue sticks were in each bin? ANSWER QUICKLY PLEASE ANYONE
I’ll give BRAINLIEST if correct
Governments collect taxes to
62. Triangle ABC has vertices as shown. What is the area of the triangle? A. √72 square units B. 12 square units C. √288 square units D. 24 square units A(1,4)
Amara and Nikhil walk home from school together every day. Amara's walk is 5/8 of a mile. Nikhil's walk is 1 1/2 miles. How many times as far as Amara did Nikhi
Can someone help me out with this question fast!?!?!
I’ll give BRAINLIEST if correct
what are the answers to the 21 and 22 pages of the only grammar and style workbook you'll ever need
m r co m p re ssmy prev acc got banned and this is my new acc...im a boy of 19