kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

I. Fill in the blanks with the correct form of verbs given in the brackets.1. Someone ____________ (knock) at the door.2. Good boys ____________ (obey) their el
Need help 1 through 10
What types of weather conditions are typically associated with hurricanes? list different precautions that people in the path of a hurricane should take to keep
will award brainest, being timed, help ASAPThe dot plot below shows the amount of time two random groups of students took to brush their teeth:
Which summation formula represents the series below?
Based on their antomical similarities
Do dreams predict the future/mean anything? I once dreamt that I killed someone, so I hope that won’t come true.
Please someone answer
fractions,decimals,percents 5/8= 0.625% 6.25% 62.5%
Is the verbal Skydiving an infinitive, participle, or gerund?