lilymolen
lilymolen lilymolen
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

1 class=

Respuesta :

noir38
noir38 noir38
  • 04-03-2022

Answer:

3x36  

Step-by-step explanation:

Because he is getting 36 3 times so 3x36

By a Fourth grader

Answer Link
abig4tor abig4tor
  • 04-03-2022
the answer is 3x36y. 3 lawns, $36 dollars
Answer Link

Otras preguntas

What’s the correct answer for this?
En 16 días se consume 1/8 de la carga de una batería. ¿Cuantos se consumirá en 48 días?
PLZ HELP ME WITH THESE TWO QUESTIONS!!!
With the help of a rope rly labeled diagram find the exact value of sin 120
PLS HELP can u fix this so that the verbs aller and choisir are conjugated? THX À 10:00 du matin, nous aller un magasin pour acheter de vêtements. Je choisir u
The solubility of a gas in water is 0.66 g/L at 15 kPa of pressure. What is the solubility when the pressure is increased to 40.0 kPa?
This is a public service announcement about flu prevention. What is the mood of this public service announcement? Shocking Gentle Serious Upbeat
Which equation represents a line that passes through (2. - 1/2) and has a slope of 3? y-2 = 3(x + 1/2) y-3 = 2(x + 1/2) y + 1/2 = 3(x - 2) y + 1/ 2 = 2(x - 3)
Which measurement shows how much space is inside a rectangular prism? A. faces B. area C. perimeter D. volume
Write the answer and solution ?