tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

35. The car ... when we got there. 1 point a. were crashing b. has crashed c. had crashed d. will have crashed​
Find f(2) if f(x) = (x + 1)^2
The polygons in each pair are similar. Find the scale factor of the smaller figure to the larger figure.
What did the new vicar want to do?​
Which is 1/3+1/4? FASTBRIDGE!!
Help asap!!!I need an app that will educate me without using subscription except from brainly and U lesson.15 points for you plssssssssssssssss. ​
Chicago is a city that is fierce as a dog with tongue lapping for action. a. Rhyme b. Metaphor c. simile d. Hyperbole
what is vital? pls answer If you CAN
The pressure of sea water increases by 1.0atm for each 10m increase in the depth, by what percentage is the density of water increased in the deepest ocean of w
What is the application of Gene Editing in Primary T Cells? Creative Biogene CRISPR/Cas9 Platform provides comprehensive gene editing services for various cell