mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

Write a formula for A, the area of a geometric figure such as a triangle or rectangle. Then solve the formula for a variable other than A
jacere : interject :: A. volvere : avail B. valere : convalesce C. salire : accelerate D. currere : care
The reaction that joins thousands of small, identical molecules to form one very long molecule is called (1) esterification (3) polymerization (2) fermentation
7m-35=5+2m what is m
What is the total number of years that must pass before only 25.00 grams of an original 100.0-gram sample of C-14 remains unchanged? (1) 2,865 y (3) 11,460 y (2
can somebody PLEASE help me with English Which sentence uses a verb that agrees with its subject? A. Brazil, of all the South
A specific amount of energy is emitted when excited electrons in an atom in a sample of an element return to the ground state.This emitted energy can be used to
How is the spending multiplier effect related to demand-side economics?
Why do dolphins leap from the water?
What is the total number of electrons found in an atom of sulfur? (1) 6 (2) 8 (3) 16 (4) 32