soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

3) A large cheese pizza costs $11.99. A medium cheese pizza costs $8.99. How much do 2 large and 3 medium pizzas cost?
Which enzyme digests protein in stomach?
Triangle ABC has vertices A(−3, 1), B(−3, 4), and C(−7, 1). If ∆ABC is translated according to the rule (x, y) → (x + 4, y − 3) to form ∆A′B′C′, how is the tran
How many solutions does this nonlinear system of equations have? 5. y 5 A. Four B. Zero C. Two D. One
2 Find the area of the quadrilateral below. Give your answer in cm² and give any decimal answers to 1 d.p.
Select the most appropriate synonym of the given word. JOVIAL a. Judgmental b. Jeering c. Jealous d. Joyous
Which is non-renewable source of energy wind energy? - Sun - Natural gas - Wind - Tidal waves
Which of the following statements is true? A) In the long run, the average cost curve is always downward sloping. B) In the long run, the quantities of all inpu
Multiply and reduce to lowest terms. 5 2/5 × 3 6/11= 19 8/55 19 4/25 19 3/8 19 1/7
Hooking the Audience 1. briefly mentioning the reasons that support the claim 2. providing an interesting fact 3. asking a thoughtful question 4. making the cla