caitlindeveseyj
caitlindeveseyj caitlindeveseyj
  • 02-02-2015
  • Mathematics
contestada

a yogurt cost 35p each how much can be bought with £3?

Respuesta :

mali2190
mali2190 mali2190
  • 02-02-2015
divide 3 dollars by 0.35 and it is and you can get 8
Answer Link

Otras preguntas

other worlds unit test unit 4 lesson 9 9a answers
Use argument supported by evidence to explain how the skeletal system works with the muscular system in order for our body to function. Describe how the structu
What is the narrator's point of view in this excerpt from Eugenia Collier's short story "Sweet Potato Pie"? A. Third Person Limited - the narrator knows the tho
how can playing basketball develop specific fitness components?​
Use the drop-down menus to complete the hypothesis of the first group of researchers. During a drought, the decrease in rainfall will reduce the amount of veget
In a study reported in this module on unsafe work practices, researchers were observed doing this 2. 6 times per observation on average while handling human pat
Comprehension 1. Answer the following questions. a. What did the king do when he became angry with someone? b. Why did the king compare Nizam Din to a parrot? C
Which of the following statements about the relationship between ethical principles, professional standards, and codes of ethics is true?
Explain how George Washington showed his greatness.
P is (7, 8) and Q is (-3, 2) Which is the midpoint of PQ? A (4,9) B (2,5) C (4, 6) D (5,2)