itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

What can you conclude about Ian's role at school? He is a bully. He is a model student. He is a friend to everyone. He is a teacher's pet.
How can we find the volume of this fish tank? Please I needed but Good
1440 tons of grain were brought to a silo over two days. On the second day, 80% of the amount of the grain delivered during the first day was brought in. How ma
Veronica bought a purse for 25 off its full price. what was the full price of the purse if Veronica paid $35.85 before sales tax? A) $59.75 B) $47.80 C) $
What is the area of this figure? Enter your answer in the box.
The store paid $2.50 for a book and sold it for $5.25. what is the profit as a percent?
Good words that describe a person that start with e in spanish
Citizens who commit a crime in one state and then flee to another state to escape prosecution are to be returned to the original state under
ABCD is a parallelogram.Find the measure of ABC
What is the lcm of 45 and 54?