HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

The tickets for the concert are selling for $12.00. Juanita is going to the concert with a group of 25 people. There is a discount of 1/8 off each ticket for gr
Give 3 examples to show work being done.
Lane is 10 times Mels age.  If the difference in their age is 27, how old is Mel?
John Sells Hamburgers For $3 Each and cheeseburgers for $3.50 each. One afternoon, he sells a total of 24 burgers for $79. How Many hamburgers did he sell?
if i got 68 correct on my math test and the total is 85 what is the score?
A moving company is trying to store boxes in a storage room with a length of 5 m, width of 3 m and height of 2 m. How many boxes can fit in this space if each i
pythagorean theorem If l = 12 cm and m = 35 cm, what is the length of n?
Does an Off-Duty Police Officer have Authority in US?
In the book: A Wrinkle in timeWhat advice, which was given by Mrs. Who, does Charles Wallace forget to follow?A.Only fools are afraid.B.Go off on your own when
what other areas did the french explorers find