Bearclaws72
Bearclaws72 Bearclaws72
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 pretzels is $6.72. What is the cost of each pretzel?

Respuesta :

anaguzman
anaguzman anaguzman
  • 03-03-2017
each pretzel costs $1.68
Answer Link
SyntaxError
SyntaxError SyntaxError
  • 03-03-2017
You will divide 6.72 by 4

[tex]\frac{6.72}{4} = 1.68 [/tex]

the cost of each pretzel is $1.68

Not bad!
Answer Link

Otras preguntas

Which is a reason a person might decide not to purchase insurance? to have protection in case something goes wrong to avoid paying costly premiums on a monthly
How many micrograms are in 5.6 kg?
150% of what number is 75
I beg you please answer this .Its easy for most if you guys I promise .The question is in the photo .No need for explanation
Find domain and range with full steps in copy. Then i will mark brainest.​
Workplace trends occur as industries, organizations, and companies react to changes in _____. owners culture economics innovation
If a person who has had a stroke ignores and forgets about the weaker side of the body, it is called A. Paralysis B. Incontinence C. Aphasia D. Neglect
Factorise this expression as fully as possible4x² + x3​
Throwing a dice once , what is probability of getting a 4
What are the good things and bad things about owning a phone?