cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

WHICH EXPRESSION IS EQUIVALENT TO SIN 22 COS 18 + COS 22 SIN 18?
Randal answers 96 out of 120 questions correctly on a science exam. What percent of the questions did Randal answer correctly
25% of what nember is 19
WHICH EXPRESSION IS EQUIVALENT TO SIN 22 COS 18 + COS 22 SIN 18?
does a solution have to involve a liquid? explain.
A car salesperson earns 1.5% commission on every car sold. The salesperson sell a car for $22,500. What is the commission?
Henry can ride his bike 23 miles in 2 hours. The store is six miles away. About hoe long should it take Henry to ride his bike to the store?
What is the 50th term of the arithmetic sequence 4, 10, 16, 22, … ? Can someone explain this one?
my teddy bear gave me a hug is an example of 1.metaphor 2.personification 3.simile 4.alliteration
what SI unit would best be used to express the height of your classroom ceiling ?