Seudónimo Seudónimo
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

can anybody help me with unit rate

can anybody help me with unit rate class=

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 04-04-2017
rate=total cost / time

r=477/3=$159 per day
Answer Link

Otras preguntas

Cheryl has some oranges. she puts the oranges into p boxes of 3 oranges each and has 2 oranges left. Find the total number of oranges Cheryl has in terms of p
What changes were made in Utah during World War 1?
Which describes the significance of Athens's victory in the Persian Wars? A. Athenians gained new confidence in their own abilities, which led to a golden
why do people join interest groups?
A weather balloon has a volume of 52.5 liters at a temperature of 295 K. The balloon is released and rises to an altitude where the temperature is 252 K. How do
The cause of the sun rising and setting in the sky is the earths rotation . What is the affect
what is 20/7 as a mixed number what is 9/4 as a mixed number what is 22/5 as a mixed number what is4/3 as a mixed number
A sand box has an area of 45 ft. The length is 4 feet longer than the width. What are the dimensions of the sand box? Solve by completing the square
if hares with long legs run faster than hares with short legs, which hares do you expect would be most likely to survive and reproduce
which of the following sentences contains a verb phrase? A.I shall be all that I am and more B. the crowed roared as the bull charged. C.I believed every word h