nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

identify the stage of mitosis in which a cell spends the most time
Which words in the sentence make up the adverb phrase? Bees make honey from pollen and nectar. a. Bees make b. make honey c. from pollen and nectar d. honey fro
The exact answer and the estimated answer will always be the same. true or false
is 25 to 16 proportional to 5 to 4
What number is 5% of 46?
The power to create laws and to regulate taxes and commerce belong to which branch of government
What is the GCF of 49 and 63?
In order for biological evolution to occur, the environment would have to change drastically. True False
reily adds 45.3 and 3.21.should his sum be greater than or less than 48?Tell how you know.
What term is used to describe a trend in literature characterized by the shared assumptions, beliefs, and practices of an influential group of writers? a. liter