Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

What is 68 divided by the square root of 4
how many books did Harriet beecher stowe write?
what are some reasons for limiting authority
A ski jumper competing for an Olympic gold medal wants to jump a horizontal distance of 135 meters. The takeoff point of the ski jump is at a height of 25 meter
how do u divide 16 by 3/5
if f(x)=|3x-4|+2, find f (-10)
how do i round 3,176 to the nearest thousand
What is the value of x in 15x-10= 20
how do u divide 16 by 3/5
what It Trigonometry ?