craner145
craner145 craner145
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

bananas cost $0.89 each at the Fruit Stand Isabel has $11.75 how many bananas can she buy

Respuesta :

DariusX
DariusX DariusX
  • 05-05-2017
11.75 / 0.89 = 13.2022472

she can buy 13 bananas
Answer Link

Otras preguntas

the first thing a student should do when developing an action plan is
Why did people support ERA? Also Why were people against it?
Could anyone answer please?
What was President Johnson's main purpose for giving his speech "The American Promise"? A. to explain the rights and promises that the United States Constituti
Explain the significance of archaeological studies in the emirates region.
Materials that don't allow electrons to flow freely are called _____.
What is the density ρh of hot air inside the balloon? assume that this density is uniform throughout the balloon. express the density in terms of th, tc, and ρc
difference of a number and -3 is 6. what is the number
I have no clue how to do this!!!
Lorissa is a fussy eater who refuses to take even a small taste of foods she has not seen before. her behavior best illustrates: