karinamt
karinamt karinamt
  • 01-07-2017
  • Mathematics
contestada

Carlos bought 29 pounds of rice for $12 How many pounds of rice did he get per dollar?

Respuesta :

playerawesome1
playerawesome1 playerawesome1
  • 01-07-2017
29 / 12 = x / 1
29 / 12
x = 2.42 about
Answer Link

Otras preguntas

Reformulez en utilisant venir de ou aller, comme dans l'exemple
Rewrite the function by completing the square r^2+18x+80=0
4 friends evenly divided up an n-slice pizza. One of the friends, Harris, ate 1 fewer slice than he received. How many slices of pizza did Harris eat? Write you
PLS HELP can u fix this so that the verbs aller and choisir are conjugated? THX À 10:00 du matin, nous aller un magasin pour acheter de vêtements. Je choisir u
Is the von thunen model of Herman settlement outdated because it does not address modern transportation and city infrastructure?
Someone please help me
Why was Rosa parksSignificant to the civil rights movement?
Marco wants to put a decorative boarder around the edge of his circular herb garden. He finds that the distance from the garden’s edge to its center is 42 inch
My Lord calls me, he calls me by the lightning; The trumpet sounds it in my soul, I hain’t got long to stay here. Tombstones are bursting, poor sinners stand tr
A powder diet is tested on 49 people, and a liquid diet is tested on 36 different people. Of interest is whether the liquid diet yields a higher mean weight los