Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x?
Which of these sequences lists the correct order for the creation of sedimentary rock from sediment? A. deposition, burial, compaction, cementation B. buri
What is always true when two whole numbers are subtracted?
What is the term used for the belief that the white race is superior to all other races
HELP! What was the Greeks "Literature"
what is the name of the built-in photo editor program on Windows
Need help ASAP. Please solve for the following inequality
During what century did Muhammad recieve his first revelation from god
Solve the equation. 2x - 8(x+1)= 6(2x - 3)
plzz help me Between what two words does the ellipses appear in the following sentence? "The cat...ate his breakfast." "the" and "cat" "cat" and "ate" "ate"