leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

A concentrated solution of compound A in the same solvent was diluted from an initial volume of 2.00 mL to a fi nal volume of 25.00 mL and then had an absorbanc
Angle CAB=90 AB=AC=DE BD=9 CE=8 Find DE
Read the following excerpt from an article by a literary critic. Because of his preoccupation with the mysteries of God, John Milton breaks from the epic tradit
Which modem settings should be configured on DSL or cable modems? Firewall None Routing Switching
2.4 is what percent of .22
At XYZ Consulting Company, managers always take leadership in social initiatives by holding fundraisers to raise money for after-school programs in the local co
If titanium is irradiated with light of 233 nm, what is the maximum possible kinetic energy of the emitted electrons?
Which form of political participation do members of the voting age population engage in less than the other ?
How old am I if 100 increased by 4 times my age is 132?
best way to think about examinations and assessments is