jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 29+ )
Otras preguntas
Which sentence best describes the main effect of the English Bill of Rights? It gave Parliament the right to elect a successor when a monarch died. It ensured
BLANK can disrupt cellular homeostasis and can even lead to uncontrolled cell division and the formation of cancers.
Martha measures a side piece of wood. The length is 10 feet and the width is one-half of the length. What is the area, in square feet, of the piece of wood? A =
The 1944 G.I. Bill provided a number of things for returning veterans. Name two of them. low-interest home loans no taxes a college education interest-free auto
Plz Help! How is the information in this passage organized? A) in sequential order B) by listing types of dogs C) by comparison and contrast D) by examining
Where did humans come from?
PLEASE HELP THIS IS URGENT FIRST PERSON TO ANSWER GETS BRAINLIEST AS IF ANYONE WANTS TO HELP ME :( 1. Historians generally rate Franklin D. Roosevelt as one of
How would you write 1 - x^4 before you divide it by x - 1?
sᴛᴏʀʏ ғᴏʀ ᴛʜᴇ ǫᴜᴇsᴛɪᴏɴs
)Eve takes a random sample of 100 students in her school and finds that 82% of the sample prefers band over chorus. There are 1,100 students in the school. Base