29dmunizrosario 29dmunizrosario
  • 03-01-2024
  • Mathematics
contestada

a 9-pack of bracelets costs 7.65 what is the unit price

Respuesta :

mathstudent55
mathstudent55 mathstudent55
  • 03-01-2024

Answer:

$0.85 or 85 cents

Step-by-step explanation:

Divide the total price by the number of items.

$7.65 / 9 = $0.85

Answer: $0.85 or 85 cents

Answer Link

Otras preguntas

which is more acidic pH2, pH4 or pH6?
List the perfect squares between 100 and 500 that are even numbers.
what is 20% of $45.00?
The distance of a wave crest from its resting. position is its. out of A. Wavelength B. Amplitude C. Height
how do you now 11/33 is a simplest form
how does.debate in the senate differ from debate in the house?
What is 9x^2-24x+ 16
sophia has 3 pink tulips and 3 white tulips. what fraction of sophias tulips are pink
Evolution is: A) A change in the composition of a population from one generation to the next.B) A phenomenon that must be inferred from evidence, because it can
what is 20% of $45.00?