njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

What were some of the achievements of Hammurabi?
Hepatitis B is a O A. contagious disease spread among children O B. non-contagious disease C. vaccination D. contagious bloodborne pathogen transmitted through
3. Match the following: A1. Wind currents2. Increased wind speed3. Atmosphere4. Hot air5. Air pressure B• Reduced air pressureRises up•
The musical “Rent” boasts there are 525,600 minutes in a year. Verify that this is correct for a 365-day (non-leap year) year. PLEASE HELP!!
A volleyball team scored 6 more points in its first game than in its third game. In the second game, the team scores 12 points. The total number of points score
3. The time, T seconds, it takes a water heater to boil some water is directly proportional to the mass of water, mkg, in the water heater. When m= 250, T = 600
15 oranges cost Gh¢10.00 findthecost of22 oranges.​
Please answer correctly !!!!!!!!!!!!!!!! Will mark brainliest !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Calculate the pH of a solution with an H+ ion concentration of 9.36 x 10-3 M ?
What are the products of photosynthesis? A) Lipids and a molecule essential for lactic acid fermentationB) Carbohydrates and a molecule essential for aerobic ce