Nellybunny Nellybunny
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

Lindsey earns $33 per day at her part time job. Complete the table to show the total amount Lindsey earned

Respuesta :

19jshepard 19jshepard
  • 01-10-2017
The formula would just be 33x where x is the number of days. So one day would be 33 multiplied times 1 to equal 33.  33(2)= 66, 33(3)=99, 33(4)=132 and so on.
Answer Link

Otras preguntas

72 - (blank) + 20 = 70 what number is the blank
briefly describe Theodore Geisel's career in advertising
a sporting goods store offers a 40% discount on all gulf clubs. rocco spent 20% of the money in his savings account on a golf putter. he paid $48 for the putter
Cheryl has some oranges. she puts the oranges into p boxes of 3 oranges each and has 2 oranges left. Find the total number of oranges Cheryl has in terms of p
Simplify. 26 + (–3) ∙ (–8) A. –184 B. –2 C. 2 D. 50
6.) Which pronoun best completes the sentence? No other girl in the choir can sing as well as __________ . A. they B. her C. me D. she 7.) Which pronoun be
outlaws of the Wild West were heroes of their time
In a parallelogram, one angle is 9 times the size of another. Find the measures of the angles.
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
In a parallelogram, one angle is 9 times the size of another. Find the measures of the angles.