gretchenmangioox8lnt gretchenmangioox8lnt
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 7 yards of fabric. The total cost was $45.43. What was the average cost per yard of the fabric she bought?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-10-2017
Cost per yard  = 45.43 / 7  =  $ 6.49
Answer Link
joyceedenfield joyceedenfield
  • 29-01-2020

Answer: $6.49

Step-by-step explanation:

$45.43 / 7=$6.49

Answer Link

Otras preguntas

Which answer shows the correct series of events in the cell cycle?
Multiply. Estimate to check if your answer is reasonable 275 x 59
Why can't you eat or drink before wisdom teeth removal?
why did Hitler focus on harming Jewish people during his rule over Germany
The difference between two numbers is 48. five times the smaller is equal to 8 more than the larger. what are the numbers?
why did Hitler focus on harming Jewish people during his rule over Germany
the information in this chart best illustrates the biological concept that
What appears to be one criterion that scientist use when defining the timing of geological periods?
Why is the microscope important to the study of microlife?
Please help me to solve this problem thank you very much