reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

please factor and find the zeros of each relation (18 marks) C. y = 30x^2 + 44x +16 D. y = 10x^2 + 60x + 80
Completa el espacio en blanco con la mejor respuesta. no termino mi tarea. 1) Tarde 2) Pero 3) Todavía 4) Excepto
how do you think the government change is going to affect rwanda?
substract 8 times the sum of a and b from 9y​
No files!!! Will give brainliest and please don’t guess
how to solve multi-step equations
Operations Excellence (OE), Inc. has two production departments: Mixing and Packaging. Mixing DepartmentPackaging DepartmentWarehouseOE manufactures two product
Stephan can type 2700 words in 90 mins Jim can type 2450 in 70 mins gavin can type 1600 words in 40 mins who can type the fastest rate of words per minute
PLEASE HELP Write a shopping list in Spanish for the food items you would need to make your favorite food. Be sure to include the amounts you need, as well as
Need this done ASAP!!!! Which country has the best education and why? Write two paragraphs explaining why.