beyherogod
beyherogod beyherogod
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

here a question what does this

here a question what does this class=

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 03-11-2017

20/8 = x/6

120/8x

x = 120/8 = 15

x = 15

Answer Link

Otras preguntas

what is the cost per unit
Which words in the sentence are the complete infinitive phrase? To read several good books is my goal for the next month. A. to read B. several good books C. to
What is 1 whole 1/4 subtract to 1/3
an important long-term result of the crusades in the middle east was
The ratio of the number of boys to the number of girls in a school is 5:7.If there are 600 students in the school,how many girls are there?
The Layout button is located in the ____ group on the HOME tab. Choose one answer. a. Slides b. Drawing c. Paragraph d. Font
Could you please solve me this exercice: :3 [tex]x^2-5x+\sqrt{x^2-5x+7}=5[/tex] Thank you a lot! :3 :3 :3
In the case of cancer, uncontrolled cell division is a problem because it A. causes excessive white cell production. B. interferes with other cell replication.
A company offers a rate of $.05 per minute. How would you find the unit rate per hour?
The $199.99 game console Amy purchased was on sale for 10% off. What amount did Amy get off the price?