selen4306 selen4306
  • 01-01-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of a quart of milk for $0.89?

Respuesta :

kyrstenhubbard123
kyrstenhubbard123 kyrstenhubbard123
  • 29-01-2020

Answer:

$3.65/gallon APEX

Step-by-step explanation:

Answer Link
tonythetiger78
tonythetiger78 tonythetiger78
  • 05-02-2021

Answer: 3.56/ gallon

Step-by-step explanation: AP3X

Answer Link

Otras preguntas

Help me!!!!!!!!! Also, can you tell me how to find the percentage change, i forgot lol Find the percentage change. State whether the change is an increase or de
Which one is lower? $1.10 $1.20 or $1.20?
What is the equation of the line that passes through the point (-5,-7) and has a slope of 2/5
ball is dropped from 10 feet off a surface with a coefficient of restitution of 0.9, how many bounces before it rises to less than 1 foot.
A pound of raisins costs $2. 00, and a pound of almonds costs $5. 0. Six pounds of a trail mix contains 2 more pounds of raisins than almonds. What is the cost
Help plz!! Will mark as brainliest
Last question: Someone please answer this question. I'll give 100 points and mark brainliest !!
what are all the commom factors of 15, 45, & 90? :l
CAN SOMEONE HELP ME PLEASE ASAP!?
Subtract. 4/5−1/4 Enter your answer as a fraction in simplest form by filling in the boxes. |_| |_|