23hardinc 23hardinc
  • 02-01-2018
  • Mathematics
contestada

if 3 3\4lbs of candy cost $20.25, how much would 1 lb of candy cost

Respuesta :

ogang0522 ogang0522
  • 02-01-2018
3 3/4 =3.75
20.25 divide 3.75 = 5.4
one pound of candy costs 5.40
Answer Link

Otras preguntas

Simplify the equation -(m+3n-12)
A bar if soap is 12cm tall 6 cm wide and 10 cm long if has a mass of 415 grams what is the density is
what is the answer for -6 - d= -2d​
What does a total wellness course count for?
why is the battle consider a turning point in history
A medical company has developed a product that contains an enzyme that helps lactose intolerant individuals digest the sugar lactose, which is found in many dai
Riverside Company issued long-term debt of 350 paid dividends of 20 and issued capital stock of 100. Cash flow from financing activities was:________a. 410 b. 4
Place the following events in order: Question 18 options: Cortes entering Tenochtitlan Cartier discovering the St. Lawrence River Hudson discovering New York Ha
which of the following is not a run-on sentence 1. should we go to the fair tonight or tomorrow night?2. I really wanted to watch the new episode of my favorite
The _______ mass two objects have, the stronger the force of gravity is between them.