mariahproctor6
mariahproctor6 mariahproctor6
  • 01-12-2015
  • Mathematics
contestada

$299 for 4 tires this is unit rate i don't get this please help me

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2015
Well first I think you need to divided 
Answer Link
TortureMan
TortureMan TortureMan
  • 01-12-2015
Unit rate is when there is the price for one object, which means that each tire costs $74.75 for when the price is $299 or $75 if the price would round up to $300
Answer Link

Otras preguntas

Expand the binomial (2x + y2)5.
How much is 1/3% of $57,834.00?
Define partial products. What partial products can use to find how much 6 bags of cat food will cost? 1 bag is 18
Comment répond-t'on a une question dans une autre langue?
You spend $16 on 3 notebooks and x binders. Notebooks cost $2 each and binders cost $5 each. Write an equation you can use to find the number of binders you bou
American patriotism grew with the war efforts. True False
5 divided by -5 is what?
simplify (-8-1/2X + 2-1/2) + (-2-2/5x-5-2/3)
[Blank] is the science of naming and classifying organisms based on structural comparisons and genetic evidence.
Why did most colonists have a positive attitude towards Britain in 1763?