HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

Write the following comparison as a ratio reduced to lowest terms. 32 nickels to 19 dimes
how many angels are in right angle name them
what is the additive inverse of 24/6​
Slope line passing (-4,-7) and (-2,-3)
In contrast to the "right-versus-right" ethical dilemma, a(n) (1 point) O Social decision O Ethical decision O Ethical experience O Fiduciary conflict is "right
At a store, 2 gallons of milk cost $6. What is the value of the ratio of dollars to gallons of milk?A) Clear checkB) $0.33 per gallonC) $3 per gallonD) $4 per g
Solve the equations and good its for exam practice! f(5)=3(5)-10
Question 2 of 25 : Select the best answer for the question. 2. What is $3,850 minus $925 ? A. $925 B. $3,850 C. $2,925
Prepare an extensive Comparison Table of Energy Resources used in India. (Include conventional, non conventional, potential and stock resources)
What is the ideology that believes in essential differences and a natural hierarchy between different so-called races of people?A. RacismB. MulticulturalismC. E