Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
the diagram above shows a basic double helix structure of human DNAwhich best describes the function of adenine, thymine, guanine, and cytosine?A: To act as the
Every time I try to look up anything on my laptop it keeps saying my connection is not priavte what do I do
Calculate the water pressure in the pipes at the bottom of a high-rise building that is fed by reservoir 30 m above the roof top. Please help and explain
European crusaders came all the following countries except Germany, France, Britain, India?
All the following are effective ways of managing food wasts EXCEPT? A. providing quick reference guides for chefsB. keeping food-waste logsC. penalizing servers
Firms in oligopolistic markets tend to
+from whom did modern democracies learn how to safeguard against tyranny by dividing the government's power among different parts
Can someone help me find the answer and find out how to get the answer for X, Y, T, W, and Z
What is the next number in the series 7, 11, 19, 35?
La espejo/navaja eléctrica sirve para cortar el pelo.