cair3325 cair3325
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

If you buy 3 packs of pop for $12 how much should you sell each pop for

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-03-2018
12$:3 =4 $ cost each pack
Answer Link

Otras preguntas

Ethos, Pathos, or Logos? An advertisement that shows a picture of a crashed car, with the tag line: Speeding gets you nowhere, fast.
Realidades Nombre Hora Capitulo 5A Fecha Gulded Practice Activities 5A-5 Lectura: Desastre en Valdivia, Chile (pp. 256-257) A. Read the two paragraphs below abo
how many solutions does 8B + 7v - 5 equals -11 + 15b​
Classify the phrases based on whether they describe prostaglandins, leukotrienes, or both prostaglandins and leukotrienes
Would like to know how to do this problem.
Half of southeast asia's population lives in which two countries?
During gym class, Lenny, Lonnie, and Lainey measure the length of their long jumps. Lenny’s jump is ⅔ times the length of Lainey’s, and Lonnie’s jump is 1⅓ time
If a reaction is second-order with respect to a particular reactant, when the concentration of that reactant is increased by a factor of 4, the reaction rate wi
Help Arc JK = ______°Arc M<1 = ______°
How many dna molecules are in three pair of homologous chromosomes