aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

A human body cell has 46 chromosomes. Which diagram represents mitosis in a human body cell?
please!! I need it quickk I'll give brainlist
Suppose a male and a female of a certain species of animal were taken to a deserted island. The population of this species quadruples (multiplies by 4) every ye
This week, Lara trimmed 1 out of 2 bushes in her yard. Christine trimmed 49% of the bushes in her yard. Who has trimmed a greater percentage of her bushes? (Sho
24 g of magnesium to mol
what will happen to the economy if the income and consumption were always at break-even level?
Need help with this question please
which of the following is not a healthy snack choice? please help me I need it now bananas, oranges, and raisins apple with low-fat peanut butter potato chips w
Use the term alliance in a sentence about the French and Indian war.
What is the area of the figure ? Round to the nearest whole number. A. 72 in.2 B. 55 in.2 C. 60 in.2 D. 42 in 2 Correct answer will get 50 points Please answe