reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

Write an example of how venture capital funded an international business in a developing country ?
(20 Pt.s) Guys! You have to explain: How weak base drugs behave in high acidic environment of stomach,? Do they get protonated or donates proto
Answer these please ASAP need help no idea how to do these
Joshua invested $110 in an account paying an interest rate of 2 1/2% compounded annually. Zoey invested $110 in an account paying an interest rate of 2 5/8% com
The gas in an aerosol container is at a pressure of 3.50 atm at 24.0C. The caution on the container warns against storing it at temperatures above 95°C. What wo
19 Which statement bestexplains what causes the lithospheric plates to move? A convection currents in the upper part of the Earth's mantle B convection currents
What is a theme in “riding the bus with my sister” ??
what is the answer to 2-5
PLEASE HELP !!:) Show work please!
In a collection of marbles, 4/25 are purple. Which model shows the percent of purple marbles