AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 53+ )
Otras preguntas
I'm doing a extra credit worksheet for math it says “Graph the following equation (Don’t forget to get y alone first, then use the slope and y-intercept to grap
If 2a+4b=5 and a is equal to three times b, what is 3a?
What is the dum of the next two numbers in the pattern 169,120,84,59,43,_,_
6. The costs for going to a dog beach are $7 for 1 dog, and $2 for each additional dog. Which equation shows this situation, where x > 1? A y = 2x + 5 Cy= 5x
PLEAS HELP THIS IS TIMED ITS T OR F Before radio, many minority musicians were severely limited by the prejudice of the era. True False
Which words does Lowell use to describe the effect of the snow in "The First Snowfall"? A. softened, hiding, healing B. ridged, stiff, leaden C. mound, scar, wo
PLS HELP!!! BRAINLIEST AND 20 POINTS!!! What is Chekhov's gun? a dramatic principle a play by Anton Chekhov a play about Anton Chekhov a broadway musical
how did attitudes towards nature show up in literature?
As a sysadmin you will find yourself doing business with a variety of third party vendors which of these are likely to be rented or bought from a vendors
What is the missing number in the equation? 3/10 x ? = 21/10