Cheetos339
Cheetos339 Cheetos339
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do eleven super-size granola bars cost?

Respuesta :

shelbym9305
shelbym9305 shelbym9305
  • 03-11-2021

Answer:

44 dollars

Step-by-step explanation:

if one super-size gronola bar costs $4

Then 11 x 4 = 44

Answer Link
Thatcrackbaby
Thatcrackbaby Thatcrackbaby
  • 03-11-2021
Eleven super size bars costs $44.
Answer Link

Otras preguntas

Dawn Lingua bought three yards of cloth to make some curtains . The cloth was on sale for $2.25 per yard. How much did Dawn pay for the cloth if the sales ta
The increased use of wind turbines and solar collectors to generate electric power will
what is the definition of momentum
what happens if you don't have enough carbohydrates?
what is the value of x in the equation 2x+7=1
what is the value of x in the equation 2x+7=1
Many beverage companies are required to recycle bottles and cans because this activity directly reduces (1) air pollution and destruction of the ozone shield (2
The length of a rectangle is three feet less than twice its width. If x represents the width of the rectangle, in feet, which inequality represents the area of
Document 3 A common misconception is that the semiliterate Mongols came out of the steppes of Mongolia, quickly conquered far more advanced civilizations, and l
Which religion includes the Four Noble Truths, the Eightfold Path, and nirvana? (1) Buddhism (3) Judaism (2) Hinduism (4) Christianity